Who's Who

 

 Senior Leadership Team

Suzy Hayward Executive Head 
Andrew Brown Head of School (DSL)
Justine Collinson Deputy Head of School

 

 Teachers

   Year 3 Team
David Jardine Class Teacher
Ben Lees-Smith Class Teacher
Karen Edmonds Class Teacher
Mark Melaney TA
Chris Butler TA
   Year 4 team
Charlie Richardson Class Teacher
Alison Farwell Class Teacher 
Karen Walsh   Class Teacher 
Claire Harding Class Teacher
Mel Kerour Class Teacher
   Year 5 team
Maria Anwyll Class Teacher
Claire Robjohns  Class Teacher
Georgina Whitford Class Teacher
   Year 6 team
Angie Gillies Class Teacher
Jane Kelly Class Teacher
Owen Adams Class Teacher
Maisie Dudley TA
Andrew Mannouch TA
Abbie Wilke TA
 Other

Laura Coole

Pupil Premium Teacher

 

 

 Educational Support

   Pastoral Care
 Michaela Budden Pastoral Care Worker
   Teaching Assistants
 Sue Gillingham HLTA & Breakfast Club Supervisor
 Margaret Mair Teaching Assistant (Interventions)
 Claire Greene 1-2-1 Teaching Assistant
 Dawn Cox 1-2-1 Teaching Assistant
Tessa Paterson TA
 Annie Cherrett Teaching Assistant & Breakfast Club
 Zoe Hobbs Teaching Assistant
 Maria Howie Teaching Assistant
 Emma Leddin Teaching Assistant 
Nicii Scott Teaching Assistant
   Technical Support
 Owen Hurrell ICT Manager
 Jackie Prior Reprographics Officer

 

 Admin Team

Julie Atkinson Business Manager
Karen Clark Administrator 
Lucy Feltham Administrator

 

 Premises Staff

 Murray Noble Site Manager
 Carl Pearson Assistant Caretaker

 

 Midday Supervisors / Cleaners

  Lynette Brewer Midday Supervisor / Relief Cleaner
  Donna Blandamer Midday Supervisor
  Lynn Garnham Midday Supervisor / Cleaner in Charge
  Jemma Garnham Midday Supervisor / Cleaner
  Dawn Terry Midday Supervisor
  Debbie Absolom Midday Supervisor
  Kerry Witherington Midday Supervisor / Cleaner
  Erline Tucker-Worth Midday Supervisor / Cleaner
  Laura Mone Midday Supervisor
  Lucy Feltham Midday Supervisor / Office Cover.
  Donna Warren Cleaner
  Chloe Reeks Cleaner
  Angela Armon Cleaner
  Tanya Reeks Cleaner